Nudna zima w lesie
19 grudnia 2018
Sesja 24-70mm z błyskiem w tle
3 stycznia 2019

Sylwestrowe szaleństwa

Cześć!

Robicie zdjęcia na imprezach? W klubach, knajpach, na szalonych domówkach? Sylwestrowe fotografie są wyjątkowe nie tylko ze względu na światełka na choinkach, zimne ognie czy fajerwerki. Prawda jest taka, że wszyscy starają się wyglądać jak najlepiej, a połyskujące stroje i mocne makijaże wychodzą wyjątkowo korzystnie. Wszyscy będą ci wdzięczni za taką pamiątkę!

Jak zabrać się za taką sesję? Kilka wskazówek ode mnie:

  • Rób zdjęcia, kiedy pozujące osoby są odpowiednio rozluźnione, ale wciąż kontaktują ze światem. Tak naprawdę chodzi o dobry humor; jeśli potrafisz o to zadbać alkohol będzie zbędny. Wbrew pozorom Natalia i Marta nic nie piły. 😉
  • Jeśli zabierzesz się za zdjęcia za późno, tony makijażu mogą już spłynąć z twarzy modelek.
  • Zmienna ogniskowa i szerszy kąt będą jak najbardziej na miejscu. Tak naprawdę nawet ciemny kitowy obiektyw da sobie radę, bo będziemy błyskać lampą. Nie zależy nam tu na ładnym rozmyciu, a raczej na tym, by nikt na nas nie wpadł – w takich miejscach zazwyczaj nie ma się gdzie cofnąć.
  • Jeśli robisz zdjęcie całej sylwetki użyj szerszego kąta (w ramach rozsądku) i zrób zdjęcie od dołu – nogi będą sięgały sufitu, a modelki będą całować cię po stopach za taki zabieg.
  • Znajdź asystenta – kierowcę i poproś o trzymanie lampy. Kiedy masz możliwość nie błyskaj bezpośrednio z aparatu. Na tych zdjęciach lampa jest trzymana nad modelkami na wysokości wyciągniętej ręki i skierowana lekko w dół. Tworzy to typowo modowy klimat zdjęcia i jest zabiegiem celowym – ostre światło wygładza twarz i bardzo dużo wybacza.
  • Pozwól osobom, które pozują powygłupiać się, potańczyć, wejść na stół, zapozować z butelką szampana i co wam tam przyjdzie jeszcze go głowy. Jeśli to sesja inscenizowana muzyka będzie pomocna.

Udanych zdjęć!

Nikon D750, Tamron 24-70/2.8, lampa YN568EX, Yongnuo YN622N-TX, YN622N

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *