Zimowe zdjęcia z Oliwią w trzech stylizacjach
15 grudnia 2018

Świąteczna Sesja z Natalią

Cześć wszystkim!

Dziś mam dla Was kilka kadrów ze świątecznej sesji z Natalią. Jednocześnie chciałam się podzielić z Wami moimi przemyśleniami, błędami i trikami, jak się przygotować do sesji domowej.

Nie miałyśmy żadnej ładnej i nowoczesnej kuchni do dyspozycji, a taka była w zamyśle. Natalia zrobiła rozeznanie i jedna znajoma zgodziła się użyczyć nam swojej na 45 minut. Mniej więcej tyle to trwało z rozłożeniem wszystkich elementów dekoracyjnych i zrobieniem ujęć w dwóch stylizacjach. Myślę, Magda była zadowolona z tego układu, bo na miejscu dowiedziałam się, że ma dwuletnią prześliczną córkę, której zrobiłam kilka zdjęć w ramach podziękowań.

Do sesji, w której modelka udawała pieczenie pierników przyniosłyśmy lampki, które są w tle i niemal wszystkie akcesoria, które widzicie na wyspie kuchennej (w tym mąkę). Nie stanie się nic złego jeśli będziecie mieli zapas takich rzeczy. Dzięki temu nie wyczerpią się Wam pomysły a i zostanie kreatywności na kilka zdjęć detali.

Przygotowałam lampę błyskową, statyw i parasolkę, ale okazało się, że kuchnia jest stosunkowo jasna i nie trzeba błyskać. Miałam za dużą parasolkę i efekt był sztuczny, więc zrezygnowałam z dodatkowego oświetlenia. Zdjęcia rzeczywiście wyszły naturalnie, ale kosztem ostrości i przy domowym świetle część była nietrafiona. Dodatkowo światło z góry spowodowało, że oczy znalazły się w cieniu, ale nie na tyle, by sobie z tym nie poradzić podczas obróbki.

Zdecydowałam się na obiektyw o ogniskowej 85mm, gdyż było się gdzie cofnąć (miałam za sobą cały salon). W mniejszych pomieszczeniach musiałbym sięgnąć po 50mm.

Przy obróbce skupiłam się na wyciągnięciu oczu z cieni i nadaniu ciepłych, przyjemnych dla oka kolorów. Zgasiłam też czerwień na swetrze i fartuchu, bo bardzo rzucała się w oczy.

Miłego oglądania!

Nikon D750, Nikkor 85mm, f/2.5, ISO 1600

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *