Jak robić portrety w ostrym słońcu?
14 lutego 2019

Jak przygotować się do zdjęć przygotowań ślubnych?

Co zrobić aby zdjęcia z przygotowań w dzień ślubu wyszły pięknie?

Moje doświadczenie zza aparatu pokazuje, że jest klika prostych rzeczy, które możemy zrobić, by zdjęcia z przygotowań do ślubu wyszły lepiej niż się spodziewasz. I nie jest istotne, czy zaprosisz fotografa na przygotowania, czy zrobicie kilka ujęć telefonem i obrobicie je w aplikacji. Każdy ma prawo oczekiwać czegoś innego tego dnia, więc nie narzucajcie sobie czegoś, co wam nie będzie odpowiadało. To kilka rad ode mnie, z których możecie skorzystać, jeśli lubicie mieć wszystko dopracowane.

Jeśli decydujecie się przygotowywać do ślubu w domu – oczyście przestrzeń, która będzie dostępna dla gości czy obsługi (fotografa, kosmetyczki itd.). Oczywiste jest posprzątanie, ale mam tutaj na myśli usunięcie z widoku tak wielu niepotrzebnych elementów, jak to możliwe. Na co dzień możecie nie zauważać pstrokatego stolika w rogu, który pełni funkcję graciarni (bo jest częścią waszego życia), ale może przeszkadzać w ten dzień. Chodzi tu zarówno o wolną przestrzeń – im więcej, tym lepiej, bo prawdopodobnie będzie się tam kręciło więcej osób niż przypuszczacie, ale także o estetykę. Zostawcie tylko to, co wam się naprawdę podoba, z czym jesteście związani emocjonalnie, to co chcecie mieć na zdjęciach.

Polecam także rozejrzenie się po pomieszczeniach obiektywnym okiem. Może na ten dzień warto zamienić zasłony na te kremowe, które leżą schowane, bo wydają wam się koszmarnie nudne? A na kanapę położyć tą jednolitą narzutę, której nie używacie odkąd macie zwierzaki, bo wszytko na niej widać? Im mniej kolorów, i im jaśniejsze one będą – tym lepiej dla zdjęć. Zarówno tych zrobionych przez świadkową telefonem, jak i tych od fotografa. W końcu chodzi o Was, a nie o rzucającą się w oczy stertę książek na podłodze.

Więc wynieśliście wszystko, co niepotrzebne i jeszcze więcej… Czym udekorować pokój? Jak już pisałam, zostawcie i wyeksponuje pamiątki, które kochacie i które dotyczą Was. W końcu to Wasze święto. Dzięki temu fotograf czy kamerzysta będą wiedzieli na czym się skupić. Takie smaczki, jak zaznaczona data na kalendarzu czerwonym sercem czy zaproszenie ślubne, które wysyłaliście gościom, będą subtelnymi elementami podkreślającymi wyjątkowość tego dnia. Tak samo, gdy macie motyw przewodni na sali można przemycić jego elementy w miejsce przygotowań – to będzie świetne tło do zdjęć obrączek, zanim wylądują na waszych palcach.

Gdy przygotowania przeprowadzacie w hotelu, kilka “waszych” elementów również nada odpowiedniego charakteru temu miejscu.

Subtelne dekoracje będą jak najbardziej na miejscu. Zawsze daje to dodatkowe możliwości do zdjęć i filmu, ale tutaj będzie obowiązywała zasada “mniej znaczy więcej”.

Jeśli masz gładką ścianę, na którą pada światło dzienne zostaw ją bez ozdób. Będzie najlepszym tłem na zdjęcia grupowe.

Bardzo często zdarza się, gdy robicie przygotowania w domu rodzinnym, że przyjedzie do Was więcej osób niż zakładacie. Albo wcześniej niż przypuszczacie. Postarajcie się wydzielić dla nich miejsce, gdzie będą mogli usiąść, poczekać i napić się czegoś chłodnego, zamiast kręcić się i zawracać Wam głowę.

Czasami, traktujemy przygotowania po macoszemu, jednak skoro jest przy nas fotograf, a cały dzień jest ważny, postarajmy się również na ten moment ubrać odpowiednio. Rozciągnięta bluza i podarte dżinsy naprawdę nie są na miejscu. Wybierzcie coś, co będzie do Was pasowało, ale jednocześnie będzie odpowiednie. I jeśli chodzi o przygotowania, to najlepiej coś z guzikami, żeby nie musieć przeciągać obcisłej bluzki przez piękny makijaż i misternie ułożoną fryzurę.

Panowie potrafią uszykować się w dwie minuty, w międzyczasie umyć samochód i wypolerować buty i często robią to przed samym wyjściem. Pozostały czas kręcą się po domu w rozciągniętym podkoszulku i kapciach, które widziały czasy PRLu. Chyba wiecie, że coś tu nie gra, prawda? Panowie najczęściej nie wiedzą.

Oczywiście, trzeba zachować w tym wszystkim zdrowy rozsądek i luz, ale jeśli zadbacie o to wcześniej, nie będzie Was to już zajmować w dzień ślubu ani irytować, gdy będziecie oglądać gotowy album.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *