Świąteczny Jarmark w Poznaniu
16 grudnia 2018
Sylwestrowe szaleństwa
26 grudnia 2018

Nudna zima w lesie

Cześć!

Co robić zimą, gdy modelki zakatarzone, śniegu nie ma, a w mieście światło dzienne przesłonięte jest smogiem? Zapraszam do lasu!

Ostatnio miałam przyjemność brać udział w warsztatach z fotografii przyrodniczej na Dziewiczej Górze, organizowanych przez Puszczę Zielonkę. Takie szkolenie odbywa się cztery razy do roku, serdecznie zachęcam! Od pana Tomasza Skorupki można zaczerpnąć mnóstwo wartościowej wiedzy, o ile ktoś ma zapędy do leżenia godzinami w trawie 😉 Jeśli uda mi się kiedyś zebrać odrobinę cierpliwości i samozaparcia na pewno spróbuję uchwycić ptaka lub innego mieszkańca lasu.

Tymczasem podczas fotograficznego spaceru złapałam kilka kadrów gałązek, pajęczyn i listków. Było to wyzwanie wyjątkowo kreatywne dla osoby, która ma w głowie tylko portrety, więc podejrzewam, że dla was też takie będzie!

Na początku nie miałam pojęcia, co ze sobą (i aparatem) zrobić. Pomimo, że las wyglądał pięknie, wszystko wydało mi się takie zwyczaje w obiektywie. Dopiero, gdy stanęłam pod słońce i zniżyłam się do poziomu ściółki leśnej zaczęły dziać się cuda. Czasami trzeba zweryfikować swoje ego i nieco się upaprać w błocie. Ubierzcie się ciepło, ale na cebulkę a na wierzch załóżcie godną zabrudzenia, nieprzemakalną warstwę. W plecak spakujcie termos z herbatą i kanapkę i wyruszcie odkrywać magię lasu!

Nikon D750, Nikkor 70-200 f/2.8

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *